Investeringsanalyse for eiendomsprosjekter (Real Estate Investment Analysis)

Denne studiemodulen i Eiendomsfinansstudiet vil gi deltakerne en innføring i grunnleggende matematiske og praktiske verktøy for å evaluere fortjeneste ved forskjellige investeringsalternativer i eiendom. Blant annet vil nøkkeltall for lønnsomhet, estimering og nåverdiberegning av fremtidige kontantstrømmer gjennomgås for å ha grunnlag for å vurdere fortjenestepotensialet ved forskjellige investeringsalternativer i eiendom. Disse verktøyene er essensielle for å forstå hvilke kriterier som bør legges til grunn for vurdering av potensialet i eiendom og eiendomsinvesteringer.

Deltakerne får dermed kompetanse til å effektivt bruke verdivurderingsmetoder for å bedømme eiendomsressursen.

Oppstart og undervisningsdatoer
Modulen vil ha oppstart i november, og undervisningsdagene er lagt til følgende datoer:
6.-7. november 2012
20.-21. november 2012
11.-12. desember 2012

Erfarne lærekrefter fra KTH står for undervisningen, men hver modul vil ha gjesteinnslag fra ledende norske eiendoms- og finansaktører, som bidrar i undervsiningen med verdifull innsikt, egne analyser, modeller og prosjekter.

Priser og praktiske opplysninger
Prisen for hver modul er kr. 29.500,- .Eksamensavgift er inkludert. Mva tilkommer ikke, da undervisning er fritatt.

  • Det må påregnes kostnader til anskaffelse av litteratur, som ikke er inkludert. Litteraturen vil være på engelsk, svensk og norsk.
  • Deltakerne må stille med egen PC med Excel (eller tilsvarende regneark-program) som skal benyttes under deler av studiet.
  • Undervisningen vil i hovedsak foregå på svensk og norsk, men med enkelte innslag av engelsk.
  • Prosjektoppgaver og eksamen kan leveres på norsk eller engelsk.
  • Modulen gir 7,5 studiepoeng.

    NB. Svensk lovgivning tillater ikke at deltakere i dette studiet registreres som privatister. Arbeidsgiver må stå for betalingen av de enkelte modulene.

Meld deg på her.

 

Påmelding

til våre studier og lederutviklingsprogram

Ønsker du mer informasjon?

Vi kommer gjerne på besøk for å presentere oss og våre studietilbud.